Leveler MaszDrog LV250Jak szybko i dokładnie przygotować podłoże pod kostkę brukową na dużym obszarze lub placu?

Jak rozwiązać problem precyzyjnej niwelacji terenu w celu przygotowania podłoża na dużym obszarze lub placu pod kostkę brukową?

Jak przyspieszyć układanie kostki brukowej?

 

Rozwiązaniem jest MaszDrog LV 250

 Najszybszym i najdokładniejszym rozwiązaniem, które pozwala przygotować podłoże pod kostkę brukową nawet 5 razy szybciej w porównaniu z metodami tradycyjnymi, jest zastosowanie automatycznego systemu równania podłoża - MaszDrog LV 250. System składa się z przystawki równającej podłoże oraz układu sterowania. Przystawka może być zastosowana na najprostszych i najpopularniejszych maszynach w Polsce: na koparko-ładowarce lub na ładowarce. Układ elektroniczny płynnie prowadzi lemiesz przystawki na pożądanej wysokości i z odpowiednim spadkiem. 

Do sterowania pracą levellera najczęściej wykorzystuje się

a) system 2D  składający się z niwelatora laserowego i czujników.

b) system 3D składający się z tachimetru, lustra i pozostałych komponentów.

System może być używany do niwelacji klasycznej lub do sterowania także innymi maszynami, więc jest naturalnym wyborem w wielu sytuacjach.

 

 

Jak działa automatyczny system równania podłoża? System elektroniczny i sterownik hydrauliczny synchronizuje czujniki z hydrauliką przystawki. Na podstawie odczytów czujników ustalana jest automatycznie prawidłowa wysokość lemiesza, korygowana następnie przez elektronikę, i w czasie rzeczywistym siłowniki hydrauliczne ustawiają lemiesz przystawki równającej na odpowiednim poziomie i z odpowiednim nachyleniem. Automatyczne sterowanie za pomocą układu elektronicznego zapewnia dokładne poziomowanie. Nie ma mowy o błędach ludzkich. Dzięki temu można bardzo szybko i dokładnie wykonywać prace na takich obiektach jak place, parkingi czy hale przemysłowe. Wszystkie elementy systemu są solidne i trwałe, dlatego mogą być używane przez wiele lat. Sam system jest prosty w użyciu, a jego obsługa jest łatwa i nie nastręcza trudności nawet początkującym użytkownikom.

 

Kompletny system MaszDrog LV 250 oferowany jest w kompletnej postaci, obejmującej przystawkę równającą wraz systemem niwelacji 2D lub 3D.Korzyści:

- znaczne zwiększenie wydajności

- oszczędności na personelu

- ograniczenie kosztów geodezji

- możliwość odwzorowania dowolnego kształtu ( w zależności od systemu sterowania)

- dokładność +/- 1 mm

- możliwość tworzenia dowolnych projektów - z formatów cyfrowych (np. dwg, xml, txt) jak i punktów zmierzonych w terenie

 

Zastosowania:

- każda warstwa pod kostkę (kruszywa, beton itp.)

- boiska, parkingi, ścieżki rowerowe, piesze itp.

- wszystko co wymyślisz my zrobimy

 

Przewaga nad innymi:

- łożysko w osi wzdłużnej „uwalniające” levellera od każdego ruchu poprzecznego maszyny – unikatowe rozwiązanie

- łyżka do podsypywania materiału

- made in Poland

- możliwość zastosowania dowolnego systemu sterowania (przeszkolony personel od wszystkich systemów)